کانال تلگرام
آفبا دکتر امینیان
اپلیکیشن قبولی
کانال تلگرام مکتبستان
  • استاد : مهندس نائینی

  • مقطع : کنکور

  • حجم جزوه : 14مگ

  • تاریخ : ۹۵/۱۰/۰۷

  • تعداد بازدید : 1609

  • نظرات : ۰

  • نویسنده : konkuru

مجموعه تست کاربرد مشتق با پاسخ تشریحی

مجموعه تست کاربرد مشتق با پاسخ تشریحی

مجموعه تست کاربرد مشتق با پاسخ تشریحی

مجموعه کامل از تست های کنکور سراسری داخل و خارج کشور ، سنجش و آزاد مبحث کاربرد مشتق به همراه پاسخ کاملا تشریحی اثر مهندس نائینی عزیز و گرامی

در کانال تلگرام سایت کنکوریو هر روز بهترین جزوات قرار میگیرد که می توانید با عضویت در آن از جزوات بهره کافی ببرید.

آدرس کانال تلگرام سایت کنکوریو : konkuru@

آزمون آنلاین سایت کنکوریو : konkuru.ir/azmoon

برای مطالعه بیشتر :

روش های مطالعه مبحث مشتق :

فاطمه زارعی

اول داوطلب باید روی مطالب کتاب تسلط پیدا کند بعد سراغ جزوه ی معلم یا درسنامه ی کتب تستی حل مساله در رابطه با مبحث مورد نظر و یادداشت نکات تستی ضمن جل کردن مساله ومارک دار کردن سوال های مشکل و وقت گیر ودر اخر دو روز بعد حل سوالاتی که وقت گیر ومشکل است.

تکتم رزبانی

خواندن کامل و خط به خط کتب درسی 2-یاد گیری کامل تمام فرمول ها و مفاهیم اصلی کتاب با حل دوباره مثال های ارایه شده 3-درک و یادگیری کامل انواع توابع با ترسیم نمودارهای توابع مختلف و ویژگی ها 4-حل تمامی مثال ها و تمرین ها و مسایل کتاب درسی 5-حل تمرین ها و مثال های جزوه دبیر 6-خلاصه برداری و نکته برداری از مباحث مهم 7-حل تست های طبقه بندی شده 8-رسم توابع مهم و کاربردی در برگه ای روی میز یا دیوار که هر روز دیده شود. 9-مرور آموخته ها و حل دوباره تست ها

مریم هوشداری

هردانش آموزی باید بعدازمطالعه ی دقیق کتاب درسی و جزوه دبیربه سراغ سوالهای تشریحی این مبحث برود و از کتاب کارودوسالانه تمامی تمرینها راحل کند وبعدازآن درسنامه ی کتاب آبی راخوب مطالعه کرده و بعداز تثبیت مطالب در ذهن خود برای تسلط این مبحث از کتاب آبی تستهای این قسمت رابزند.وبه دانش آموزان توصیه میشود اگر دراین مبحث اشکال دارند به صورت تدریجی هر شب 10تست از این کتاب را بزنند

یاسر غربی

داوطلب باید بدانند که اگر چه به نظر این بخش بسیار آسان به نظر میرسدو داوطلبان نیز به راحتی از این بخش می گذرند، یکی از مهمترین و پایه ترین بخش برای کاربرد مشتق می باشد، بنابراین داوطلبان باید با تعریف دقیق مشتق آشنا باشند و خیلی مفهومی این بخش را بخوانند تا در بخش کاربرد مشتق کار آسانتری داشته باشند.

سیما احمدیان

برای مطالعه این مباحث دانش آموز ابتدا باید کتاب درسی خود را به طور دقیق مطالعه کند و نکات آن را برای خود استخراج کند همچنین جزوه معلم خود را به طور کامل مطالعه کند تا بتواند بر مبحث تسلط پیدا کند. بهتر است دانش آموز در زمان مطالعه نکات و قسمتهای مهم کتاب درسی را برای خود مارکدار کند.بعد از مطالعه به حل سوالات و تمرینهای کتاب درسی و جزوه خود بپردازد و اگر مشکلی در مبحث پیدا کرد با حل کتاب دوسالانه خود به رفع مشکلا‌ت بپردازد. کتاب سوالا‌ت پرتکرار با وجود سوالا‌تی مفهومی و ساده کمک زیادی در یادگیری داوطلب دارد و هر سوال آن یک مفهوم تازه از تابع درجه دوم را آموزش می دهد. در صورت تسلط بر این کتاب داوطلب می تواند به سراغ کتاب آبی و تستهای کنکورهای سالهای قبل برود و خود را در بوته آزمایش قرار دهد. ابتدا چند سوال را بدون در نظر گرفتن زمان پاسخ دهد و بعد از یک یا دو روز به حل تستها با در نظر گرفتن زمان اقدام کند تا بداند چقدر بر مبحث تسلط پیدا کرده است.داوطلب بعد از حل تعدادی تست باید آنها را بررسی کرده و به بررسی مشکلات خود بپردازد و در جهت رفع آنها نکات مهم را در دفتر خود یادداشت نماید تا بتواند در زمان کوتاه بعد از عید برای مرور مطالب از انها استفاده کند.

ناهید زمانی

مبحث مشتق توابع از مباحث بسیار پر کاربردی می باشد و لازم است که دانش آموز به همه قواعد مشتق گیری آشنا باشد چون باعث می شود در مبحث انتگرال نیز توانا باشد. پس بهتراست که بر مشتقگیری از  همه نوع توابع  تسلط داشته باشد. سپس به حل سوالهای تشریحی بپردازد که بهترین منبع کتاب سوالهای پرتکرار است که می تواند از صفحات زوج برای یادگیری استفاده کند و از صفحات فرد برای بررسی تسلط، از خود امتحان بگیرد. بعد از تثبیت این مبحث در ذهن بهتر است از کتاب آبی ریاضی عمومی استفاده کند. تعداد تست برای مبحث مشتق توابع  در کتاب آبی 115 سوال است که دانش آموز می تواند در 5 روز، روزی 23 تست حل کند، بهتر است برای مدیریت  خود سوالها را بصورت زمان دار حل کند. بهتراست قبل از حل کردن تستها ابتدا درسنامه کتاب را بخواند تا بداتد که چه نکاتی در سوالها نهفته است.

لیلا نصیری جوانقلعه

باتوجه به جدید بودن این مبحث درازمون27 بهمن وشروع نیم سال دوم  به دانش اموزان توصیه میشود تا1 مراحل مطالعه رابصورت کامل انجام دهند1-کتاب درسی رابطور کامل ودقیق مطالعه نمایند وتمرینات ومثال های حل شده وحل نشده کتاب درسی را حل کنند.2-تمرینات کتاب سوالات پرتکرار را حل کنند که البته بهتر است تا روزی 2تمرین از کتاب سوالات پرتکرار برای این مبحث حل شود.3تست های سراسری ازکتاب ابی حل شود وازتکنیک های تست زنی ازجمله دوخودکار برای افزایش دقت وسرعت عمل استفاده شود وتست های مهم ونکته داررامارک دارکنند..همچنین برای یاداوری ومرور بیشتر   فرمو ل هامیتوان ازجعبه لایتنراستفاده کرد.چراکه مبحث مشتق ازبودجه بندی بالایی در کنکور برخوردار میباشد به همین دلیل دانش اموزان باید تمرین بیشتری انجام دهند.

مریم بیات

اکیدا توصیه میکنم قبل از شروع به تست زنی متن کتاب درسی را به دقت مطالعه کرده وتمامی تمرین ها را حل کنید تا کاملا بر موضوع اشراف پیدا کنید سپس از روی کتاب آبی درسنامه را مطالعه کنید که حاوی نکات بسیار مهم تستی ونکات کلیدی در حل مسائل می باشد .حال شروع به تست زنی کنید مشتق مبحث بسیار مهممی است ودر حل مسائل ریاضی دیگر هم استفاده می شود به داوطلبان عزیز خصوصا دانش اموزان توصیه می کنم کتاب دو سالانه را هم مطالعه نمایند که از همین الان با  سوالات تشریحی از ان که در مدارس مطرح می شود اشنایی داشته باشند .همچنین پیشنهاد میکنم همزمان با مطالعه کتاب آبی از پاسخ نامه تشریحی هم استفاده کنند که حاوی نکات ومطالب تستی می باشد.

منبع : سایت مهندس نائینی

مشاوران 100 آفبا

بخش دانلود

رمز فایل : www.konkuru.ir
منبع : www.konkuru.ir
فرمت فایل : pdf

مطالب مرتبط

جزوه تست های فیزیک مبحث بردار مهرداد شاه محمدی

160: view

مجموعه تست زیست شناسی ۱ و ۲ و پیش + پاسخ تشریحی

325: view

جزوه کاربرد مشتق به صورت نکته و تست ایمان نخستین

418: view

آزمون ۲۹ بهمن ۹۵ گزینه ۲ تمامی مقاطع

177: view

تست شیمی مبحث استوکیومتری + پاسخ تشریحی

1429: view

مجموعه تست گسسته پیش مبحث احتمال با پاسخ تشریحی

256: view

تست های مبحث مشتق (سراسری – آزاد – سنجش)

369: view

جزوه جمع بندی ریاضی 3 تجربی (امتحان نهایی)

431: view

کمی درباره مدیر