کانال تلگرام
حرف آخر آسان کنکور بانک کتاب پایتخت برنامه 4 ماهه تا کنکور مکتبستان دکتر امینیان

برنامه 4 ماهه تا کنکور مکتبستان
کانال تلگرام مکتبستان

  • استاد :

  • مقطع : یازدهم

  • حجم جزوه : 4.51 مگ

  • تاریخ : ۹۶/۱۰/۰۳

  • تعداد بازدید : 90

  • نظرات : ۰

  • نویسنده : konkuru

نمونه سوال ریاضی یازدهم با پاسخ تشریحی سال ۹۶

نمونه سوال ریاضی یازدهم با پاسخ تشریحی سال 96

نمونه سوال ریاضی یازدهم با پاسخ تشریحی سال ۹۶

یک نمونه سوال بسیار عالی و کامل از ریاضی یازدهم علوم تجربی با پاسخ کاملا تشریحی و جامع

برای مطالعه بیشتر :

۷ روز برای یادیگیری ریاضی:

درس ریاضیات از آن دسته از دروسی است که بسیاری از دانش آموزان در یادگرفتن این درس با مشکل مواجه هستند.

برای یادگیری هر چه بهتر این درس ۷ روش زیر را توصیه می کنیم:

۱- اول از هر چیز آن نمره ای را که قصد گرفتنش را دارید مشخص بفرمایید. پس از آن‌که تصمیمتان را گرفتید آن را به زبان شخصی، به صورتی مثبت و به زمان حال بنویسید و روی دفترتان یا جایی که همیشه در معرض دیدتان قرار دارد بچسپانید. با این کار ضمیر ناخودآگاهتان نیز در کنار پشتکار و روش کار درست به کمک شما می‌آید و حتماً به هدفی که دارید می‌رسید.

۲- بعد از آن‌که مبحث جدیدی از درس در مدرسه تدریس شد، بعدازظهر همان روز، آن را مرور کنید. این کار تأثیر زیادی در میزان یادگیری شما دارد. این کار را هرگز به روز بعد موکول نکنید؛ چون میزان تأثیر آن به‌شدت کاهش می‌یابد.

۳- هنگام مرور درس ریاضی در بعدازظهر همان روز تدریس، یک برگه‌ی کاغذ در کنار خود بگذارید و سؤالات یا نکاتی را که نفهمیده‌اید یادداشت کنید تا در جلسه‌ی بعد از معلم (یا از مدرس خصوصی‌تان) بپرسیید.

۴-روز بعد از تدریس (یا اگر وقت داشتید و خسته نبودید در همان روزی که درس تدریس شده است) بعد از مطالعه‌ی جزوه‌ی کلاسی مستقیم به سراغ مثال‌های کتابی برویدکه برای مبحث مورد نظر ارائه شده است و سعی کنید خودتان یک بار مثال‌ها را حل کنید. اگر بتوانید مثال‌ها را توضیح دهید (مثل حالتی که انگار در حین تدریس درس برای یک نفر دیگر هستید) که خیلی عالی است. اگر مثالی را نمی‌فهمید یا نمی‌توانید آن را حل کنید آن را در برگه‌ای یادداشت کنید و از معلم (یا از مدرس خصوصی‌تان) بپرسید.

۵-در پایان تعدادی از تمرین‌های همان مبحث را حل کنید. اگر ابتدا برای‌تان سخت بود منصرف نشوید. کار را ادامه دهید. این مرحله‌ی بسیار مهمی است. همین که در حال فکر کردن هستید دقیقاً مثل ورزشکاری که در حال تمرین است و عضلاتش را قوی می‌کند، شما هم در حال پرورش و تقویت عضلات و ماهیچه‌های ذهنتان هستید و در صورت مداومت مغزتان آن‌قدر قوی خواهد شد که می‌تواند مسائل بسیار سخت را نیز حل کند. پیشرفت با تحمل سختی به دست می‌آید. این ورزشکار اگر همیشه با وزنه‌های سبک کار کند درجا می‌زند ولی وقتی با استفاده از وزنه‌های سنگین و تحملِ کمی سختی کارش را ادامه دهد پیشرفت می‌کند. شما هم اگر فقط مثال‌های حل‌شده‌ی کتاب را بررسی کنید خیلی تقویت نخواهید شد ولی اگر بعد از بررسی مثال‌های کتاب کمی به خودتان سختی دادید و تمرین حل کردید، پیشرفت خواهید کرد، قوی و قوی‌تر می‌شوید و جزء افراد موفق خواهید بود.

۶-نکات ارائه‌شده‌ی در جلسه‌ی تدریس را به صورت خلاصه در دفترچه‌ی کوچکی که همیشه همراه دارید یادداشت کنید تا همیشه با شما باشد و در جاهایی که امکان آن وجود دارد مطالب را مرور کنید.

۷-

ممکن است برای بعضی از قسمت‌های درس لازمباشد مدرس خصوصیداشته باشید. در این مورد سعی کنید مدرس خصوصی خود را با دقت انتخاب کنید.

به طور خیلی خلاصه می‌توان گفت که در یادگیری درس ریاضی انتخاب هدف به صورت دقیق، درک کامل روابط ارائه‌شده، حل مثال‌ها و تمرین‌های کافی و مرور مداوم و هم‌چنین در صورت لزوم داشتن یک مدرس خصوصی خوب می‌تواند کلید موفقیت باشد.

منبع مطالعه بیشتر : کانون

کانال تلگرام سایت کنکوریو : konkuru@

مشاوران 100 حرف آخر

بخش دانلود

رمز فایل : www.konkuru.ir
منبع : www.konkuru.ir
فرمت فایل : pdf

مطالب مرتبط

دانلود جزوه ریاضی دهم فصل چهارم عادل آخکندی

83: view

پاسخ فعالیت ها و تمرینات فصل ۱ کتاب ریاضی یازدهم

99: view

جزوه ریاضی خور یازدهم تجربی قسمت ششم

286: view

جزوه دست نویس ریاضیات پایه تا کنکور

210: view

جزوه ریاضی خور حسین ایزن قسمت پنجم

283: view

جزوه ریاضی سوم تجربی فصل ۲ تابع یزدان حیاتی

154: view

جزوه آموزشی ریاضی یازدهم تجربی با سبک آبادانی “قسمت سوم “

266: view

جزوه آموزشی ریاضی یازدهم تجربی به سبک آبادانی ” قسمت چهارم”

169: view

کمی درباره مدیر