کانال تلگرام
حرف آخر آسان کنکور بانک کتاب پایتخت برنامه 4 ماهه تا کنکور مکتبستان دکتر امینیان

برنامه 4 ماهه تا کنکور مکتبستان
کانال تلگرام مکتبستان

  • استاد : مسعود شاهسون

  • مقطع : کنکور

  • حجم جزوه : 1

  • تاریخ : ۹۴/۰۹/۰۳

  • تعداد بازدید : 505

  • نظرات : ۰

  • نویسنده : konkuru

10 نکته طلایی برای مطالعه فیزیک برای کنکور

 

10 مرحله برای اینکه فیزیک کنکور را بهتر مطالعه کنید که در زیر به این 10 مورد پرداخته ایم.

فیزیک یک درس بسیار پر اهمیت و حیاتی برای کنکور سراسری می باشد که اگر بتوانید اصولی مطالعه بفرمایید حتما بهترین نتیجه رو می توانید بگیرید.

فیزیک به عنوان درس مهم و کاربردی برای دانش‌آموزان کنکوری خصوصاً گروه رشته‌ی ریاضی محسوب می‌شود؛ بنابراین توصیه می‌شود در مطالعه‌ی این درس مراحل زیر را به کار ببرید:

1- تمرکز و دقت هنگام تدریس معلم و مطالعه‌ی دقیق جزوه کمک شایانی در یادگیری و پیشرفت در این درس می‌کند. توصیه می‌شود ابتدا از جزوه یا درس‌نامه‌ای که مطالب را روان‌تر و واضح‌تر از کتاب درسی توضیح داده است استفاده کنید.

2- می‌توانید به متن کتاب درسی مراجعه کرده و مطالب را با جزئیات بیش‌تری بررسی کرده و تمرین‌های کتاب درسی را حل کنید. در بررسی و مطالعه‌ی کتاب درسی باید نکات مهم در حاشیه‌ی کتاب یادداشت شوند؛ زیرا مباحث درس فیزیک حاوی نکات بسیار زیاد و مهمی است.

3- از حل تمرین در این درس خصوصاً تمرین‌های آخر هر فصل غافل نشوید. مهم‌ترین عاملی که باعث تسلط شما در فیزیک می‌شود تمرین فراوان است.

4- در حل بعضی از سؤالات فیزیک می‌توان از دو یا سه راه‌حل استفاده کرد؛ بنابراین استفاده از راه‌حل‌های مختلف هنگام حل تمرین، توان شما را در پاسخ‌دهی به سؤالات چند برابر خواهد کرد.

5- پس از حل تمرین‌های زیاد در جهت تسلط بیش‌تر و تست‌زنی استفاده از یک کتاب مکمل آموزشی الزامی است. کتاب 30 سال فیزیک کانون کاربردی‌ترین و تکنیکی‌ترین کتاب در جهت تثبیت مطالب یادگرفته‌شده و تسلط دانش‌آموزان بر مطالب درسی محسوب می‌شود. درس‌نامه‌ای بسیار قوی، سؤالات استاندارد و پاسخ‌های تشریحی خوب و جامع از نقاط قوت و کاربردی کتاب 30 سال کنکور فیزیک محسوب می‌شوند.

6- ابتدا حتماً درس‌نامه‌ی کتاب آبی را مطالعه کرده و سپس شروع به تست‌زنی کنید. سؤالات را پس از اتمام تست‌زنی، تحلیل کرده و سؤالات مهم را نشان‌دار کنید.

7- سؤالاتی را که غلط پاسخ داده‌اید در کتاب خودآموزی بنویسید و همراه با سؤالات مهم نشان‌دارشده، در طول هفته بارها و بارها مرور کنید. فراموش نکنید بسیاری از رتبه‌های برتر کنکور از این روش بهره برده‌اند.

8- با توجه به اهمیت فیزیک پیش‌دانشگاهی، زمان بیش‌تری را برای مطالعه به این درس اختصاص دهید.

9- برای تسلط بیش‌تر در این درس می‌توانید مطالب یادگرفته‌شده را برای سایر دوستان یا دانش‌آموزان مدرسه تدریس کنید و توضیح دهید.

10- به برنامه‌ی راهبردی کانون و آزمون‌ها متعهد باشید. مطالعه‌ی این درس طبق برنامه‌ی راهبردی و شرکت در آزمون‌ها، با توجه به سطح دشواری سؤالات، آمادگی شما را در پاسخ‌گویی به سؤالات کنکور به شدت افزایش خواهد داد.

دسته بندی

مشاوره
مشاوران 100 حرف آخر

بخش دانلود

رمز فایل : www.konkuru.ir
منبع : www.konkuru.ir
فرمت فایل : pdf

مطالب مرتبط

جزوه فصل ۱ تا ۴ روانشناسی کنکور سراسری

12: view

جزوه جمع بندی آیات دین و زندگی پیش نژاد نجف

81: view

جزوه فیزیک پایه دهم مبحث ویژگی های فیزیکی مواد

79: view

جزوه فیزیک مبحث الکتریسیته ساکن رضوانی جزی

80: view

دانلود جزوه ریاضی دهم فصل چهارم عادل آخکندی

82: view

پاسخ فعالیت ها و تمرینات فصل ۱ کتاب ریاضی یازدهم

97: view

جزوه کامل زیست شناسی سال سوم علی پناهی شایق

248: view

جزوه فصل دوم فیزیک ۲ استاد گرمرودی

120: view

کمی درباره مدیر