کانال تلگرام
آفبا مهندس دربندی کنکور سمپل سایت کنکور سبز مشاوران 100 دکتر امینیان فروش کتاب 747 نکته طلایی شیمی
اپلیکیشن قبولی
کانال تلگرام مکتبستان
مهندس دربندی
 • استاد : کنکور

 • مقطع : اخبار کنکور

 • حجم جزوه : بدون حجم

 • تاریخ : ۹۴/۱۱/۲۳

 • تعداد بازدید : 512

 • نظرات : ۲

 • نویسنده : konkuru

واقعیت تاثیر مثبت معدل در کنکور

و باز هم اشتباه مقامات در تاثیر دادن معدل در دو سال 93 و 94 و توضیحاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم .

واقعیت تاثیر مثبت معدل در کنکور

 

در مورد تاثیر معدل و تغییراتی که داشته این چند روز به صورت کامل توضیح دادیم. این که چی شد که یک دفعه تاثیر مستقیم به تاثیر مثبت تبدیل شد و غیره. اما فکر می کردیم که بچه ها میدونن تاثیر مثبت یعنی چی ولی اون طور که از کامنت ها و تماس های تلفنی ای که داشتیم بعضی از بچه ها درست نمی دونستند تاثیر مثبت معدل در کنکور ۹۵ به چه معنا خواهد بود.

تا سال ۹۲ تاثیر معدل در کنکور به شکل مثبت بود اما بعد در سال های ۹۳ و ۹۴ به اشتباه به صورت مستقیم تاثیر داده شد و اما در سال ۹۵ طی حکم دیوان عالی عدالت اداری تاثیر معدل مادامی که تنها دو سال به صورت امتحان نهایی برگزار شود دوباره به شکل تاثیر مثبت خواهد بود و نه به صورت مستقیم.

اما حالا تاثیر مثبت معدل به چه معناست؟

اول از همه جالب اینجاست بر خلاف اسمش این تاثیر ربطی به معدل نداره بلکه نمره هر درس هست که محاسبه میشه یعنی دین و زندگی توی دین و زندگی کنکور تاثیر داره زیست توی زیست و غیره. مساله بعدی این که نمره امتحان نهایی شما تاثیری در درصد درس مربوطه در کنکور نمیذاره بلکه تراز نمره امتحان نهایی بر تراز اون درس تاثیر میذاره.

قبلا در مورد محاسبه تراز صحبت کردیم که میتونید مطلبش رو بخونید. بذارید یک مثال بزنیم مثلا شما در درس دین و زندگی که در کنکور هم ضریب ۴ داره تونستید ۵۰ درصد بدست بیارید. حالا اول میان این ۵۰ درصد شما رو بنا به درصد های دیگران در این درس به تراز تبدیل میکنن. مفهوم تراز اینه که شما نسبت به بقیه در کجا قرار دارید (در حالی که درصد نمیگه شما نسبت به بقیه در چه وضعیتی قرار دارید). حالا تراز شما که بنا به درصد کنکور شما و دیگران حساب شد رو میذارند یه طرف. همین کارو هم با نمره امتحان نهایی شما میکنن یعنی مثلا شما دین و زندگیتونو ۱۷ اوردید میان حساب میکنن نسبت به بقیه در کجا قرار دارید (مثلا اگه همه نسبت به شما نمره کمتری بدست اورده باشن شما بیشترین تراز رو خواهید داشت با این که نمرتون ۱۷ بوده).

حالا ترازی که از نمره نهایی بدست اومده رو میذارن طرف دیگه و با تراز نمره ای که از کنکور شما بدست اومده مقایسه می کنن. فرق تاثیر مثبت با تاثیر مستقیم اینجا معلوم میشه در سال های ۹۳ و ۹۴ در این مرحله میومدند ترازی که از امتحان نهایی شما بدست میومد رو به اندازه ۲۵ درصد به صورت مستقیم دخالت میدادند در ترازی که از کنکور بدست اومده اما امسال که قرار شده دوباره نحوه تاثیر معدل به صورت مثبت برگرده میان یه بار تاثیر میدن یه بار تاثیر نمیدن اگر دیدند تاثیر بدند تراز شما بهتر میشه تاثیر میدند و اگر دیدند که تاثیر بدند تراز امتحان نهایی رو اون وقت تراز کلی شما بدتر میشه دیگه نمره امتحان نهایی شما رو در نظر نمیگیرن و به عبارت دیگه نمره امتحان نهایی شما تاثیری در کنکور شما نخواهد داشت.

و اما یه سوال متداول دیگه این هستش که ایا واقعا تاثیر دیگه به صورت مثبت خواهد بود یا هنوز باید منتظر خبر های بعدی باشیم؟

تاثیر معدل در کنکور امسال بدون شک به صورت مثبت خواهد بود و این امر مادامی که امتحان های نهایی به صورت سه سال اخر برگزار نشه ادامه خواهد داشت. یعنی حتی کنکور های ۹۶ و ۹۷ هم معدل به صورت مثبت خواهد بود.

منبع : دانشگاه تهرانیا

راستی اگر اینستاگرامی و یا تلگرامی هستید می توانید مارو دنبال کنید.

کانال رسمی کنکوریو در تلگرام : konkuru@

پیج رسمی کنکوریو در اینستاگرام : konkuru@

با تشکر مدیریت کنکوریو

دسته بندی

اخبار , اخبار کنکور
مهندس دربندی کنکور سبز آفبا

بخش دانلود

رمز فایل : www.konkuru.ir
منبع : www.konkuru.ir
فرمت فایل : pdf

مطالب مرتبط

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری ۱۳۹۷

37: view

بهترین روش برای مطالعه واژگان انگلیسی کنکور

61: view

جزوه شیمی مبحث تعادل کنکوری علیرضا زارع

98: view

جزوه ریاضی خور دهم قسمت چهارم حسین ایزن

84: view

جزوه کنکوری فصل ۱ زیست شناسی پیش ۱ مبحث پروتئین سازی

128: view

جزوه آموزشی و ترکیبی سینتیک شیمیایی

195: view

جزوه فصل اول زیست ۱ مبحث مولکول های زیستی

136: view

جزوه جمع بندی زیست ۱ سه فصل ابتدایی

194: view

کمی درباره مدیر

۲ دیدگاه

 1. هدی گفت:

  سلام ببخشید میشه بگید چطور اینقدر با اطمینان نوشتید تاثیر بدون شک مثبت خواهد بود و…؟!!
  چون تا الان هیچ کس به طور رسمی اعلام نکرده که تاثیر مثبت خواهد بود
  فعلا نظر کمیسیون آموزش مجلس روی تاثیر مستقیم هست!
  ممنون میشم اگه یه توضیحی بدید چون من فقط تو سایت شما دیدم که اینقدر با اطمینان از تاثیر مثبت نوشته!